Biologia AR Szczecin

Forum kierunku Biologia


  • Index
  •  » Pomoce
  •  » EGZAMIN Z LIMNOLOGII - WSKAZÓWKI

#1 2007-05-31 17:00:42

angel

Biolog w pełni ;D

Zarejestrowany: 2007-01-15
Posty: 96
Punktów :   

EGZAMIN Z LIMNOLOGII - WSKAZÓWKI

Hej

Rozmawiałam z dr Wolską na temat egzaminu z limno. Prosiła o przekazanie studentom na co zwrócić uwagę:

- grupy ekologiczne roślin w jeziorach (amfifity i te sprawy) – przedstawiciele, cechy środowiska, które zamieszkują
- florystyczne typy jezior (lobeliowe, nufarowe, ramienicowe) – PRZEDSTAWICIELE !!! (bo to organizmy wskaźnikowe), cechy tych jezior (trofia: oligo- czy inna; przejrzystość; głębokość, inne)
- fazy zakwitu jeziora (jakie organizmy po sobie następują)

Zestawy są chyba dwa (przynajmniej o tylu wspomniała). Każdy z nich ma po 10 pytań. W większości przypadków trzeba wypisać albo przedstawicieli, albo cechy czegoś tam. Zwróćcie uwagę na budowę i funkcje aparatu wrotnego, oraz budowę morfologiczną i anatomiczną roślin o liściach pływających. 

I niestety łacina obowiązuje ( i to w znacznej części pytań). !!!!

Moja rada – zwróćcie uwagę na plankton bo ona to lubi.

Na egzaminie NIE obowiązują:

- spektra: temperatury, prędkości wody, odczynu wody, zasolenia, zanieczyszczeń organicznych – generalnie jest to wykład 3, wszystko co za spektrum temperatury nie obowiązuje. Z tego tematu nie będzie też tych masakrycznych tabelek, które dostaliśmy na ksero.
- cały wykład o dyrektywie wodnej (tj. wykład z 23. 04)


Nic mi nie wiadoma na temat  zagadnień z wykładu dr Piaseckiego.

Pozostały materiał z wykładów, o którym nie napisałam również obowiązuje !!!!

                POZDRAWIAM

Offline

 

#2 2007-05-31 19:08:18

Agatsien

Biolog w pełni ;D

4498770
Zarejestrowany: 2007-01-15
Posty: 96
Punktów :   

Re: EGZAMIN Z LIMNOLOGII - WSKAZÓWKI

Wow!! Dzięki

Offline

 

#3 2007-06-14 11:07:29

annoula

Biolog w pełni ;D

7898227
Call me!
Skąd: gr. IIa
Zarejestrowany: 2007-01-15
Posty: 135
Punktów :   
WWW

Re: EGZAMIN Z LIMNOLOGII - WSKAZÓWKI

Moze ktos podac jakie byly glowne zagadnienia omawiane na wykladach u faceta? (bez pierwszego wykladu)  Super by bylo gdyby ktos wrzucil przepisane wyklady


http://1.uploadmirror.com/uploaded/6/499/glitter_maker_10_17_2007_17_02_17_77049.gif

Offline

 
  • Index
  •  » Pomoce
  •  » EGZAMIN Z LIMNOLOGII - WSKAZÓWKI

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.dragonballgame.pun.pl www.ana-promotyle.pun.pl www.graficiarze.pun.pl www.sonyjava.pun.pl www.narutofight.pun.pl